Правильні пози для моделей

Чомусь багато хто сподівається на те, що на знімальному майданчику фотограф візьме ініціативу в свої руки і потрібно буде просто уважно виконувати його вказівки. Але всі фотографи працюють по-різному, і те, що для одного є нормою, іншому здається зайвим. Уявіть, що деякі з них можуть настільки захопитися процесом, що забувають розмовляти з моделлю і керувати нею, представляючи їй повну свободу дій. Модель не повинна виявитися безпорадною в такій ситуації. Для неї уміння подавати себе, відчувати власне тіло і об’єктив є першочерговим і обов’язковим. Вона повинна знати всі свої достоїнства і всі недоліки, прагнути так обернутися перед камерою, щоб зафіксувати красиві лінії і прикрити не найвиграшніші місця фігури відвернути від них увагу.

Щоб позування перетворилося на задоволення, потрібно не лише багато і наполегливо працювати над психологічною стороною цього процесу, але і постійно займатися практикою. Обов’язково пробувати виконувати різні пози, запам’ятовуючи при цьому відчуття тіла, знаходячи вдалі ракурси і підбираючи до них різні міміку і жести. Для фотомоделі такий щоденний тренінг – професійна необхідність.

pozirovanija
Придумати самому нові пози досить важко, тому що кожну позу потрібно опрацьовувати з врахуванням індивідуальних зовнішніх даних. У більшості з нас існує декілька улюблених і комфортних поз, які використовуються нами в побуті. Ось з них-то, мабуть, і потрібно починати, вибираючи для себе пози в арсенал фотомоделі і приступати до позування в студії. Зазвичай люди інстинктивно вибирають в житті ті пози, які їм личать за темпераментом, складанням або настроєм, тому звичні положення тепа виглядають найприродніше. І лише всесторонньо вивчивши прості побутові пози, можна почати поповнювати свою скарбничку складнішими і екстравагантнішими.

Для визначення ракурсів, які вам личать краще всього, можна використовувати велике тристулкове дзеркало, в якому під час позування ви зможете бачити себе відразу з декількох сторін.

triplemirror1-283x300

Позуючи, професійна модель настільки відточує свою майстерність, що при роботі створюється відчуття, що вона виконує повільний танець, що зачаровує. Безперервно і плавно одна поза перетікає в іншу, ненадовго фіксуючись, щоб дати фотографові можливість натискувати на спуск камери. При цьому з’являється величезна безліч варіантів і нюансів окремих поз. За десять хвилин добре підготовлена модель може виконати в режимі такого танцю до ста поз. Причому поважно, щоб серед них не було випадкових, все повинно вигідно подавати її зовнішність і демонструвати лише її достоїнства.

Пози стоячи – одні з найпоширеніших і мають найбільшу кількість варіацій. При позуванні стоячи потрібно пам’ятати, що будь-які вигини тіла прикрашають жіночу фігуру. Особливо фотогенічні бічні вигини в талії при різнорівневій постановці стегон і прогин попереку, ВИДИМИЙ при будь-яких бічних ракурсах. Чим він більш виражений, тим краще сприймається фігура. Потрібно відзначити, що при русі і вигинанні тіла утворюються складки шкіри. Фотогенічні вони лише в тому випадку, якщо виникають на місці розташування суглобів, звичайному для згину. Якщо ж такі складки підкреслюють в’ялість шкіри і наявність зайвого підшкірного жиру, їх появи треба уникати будь-яким способом або маскувати.

При компоновці поз поважно враховувати, що будь-які лінії, що перехрещуються, привертають до себе увагу глядача і стають центром композиції, а замкнуті контури обмежують своїми рамками погляд. Крім того, будь-яка деталь, висунута вперед, також перетворюється на смисловий центр композиції. Але цим прийомом слід користуватися з обережністю. Дуже близько витягнуті до об’єктиву руки при крупних планах виходять нерізкими і розпливчатими, а висунута вперед голова також видає непрофесіоналізм.

За допомогою похилих поз можна змінювати і виправляти пропорції фігури, тому вони досить універсальні і личать переважній більшості моделей. Крім того, вони можуть виглядати досить еротично, особливо при ракурсах ззаду, і грати роль заманювання глядача. Пози з упором рук в коліна в профіль рекомендуються лише моделям з хорошими фізичними даними. Вони дозволяють продемонструвати вигин хребта в попереку і красиві ноги. Останнім рекомендується розворот у фас або впівоберта, що не дозволяє оцінити дійсні співвідношення частин тіла. Причому чим більше порушені пропорції, тим сильніше потрібно розвернутися у фас.

При бічному упорі на одну ногу відставлена убік нога здасться безконечною, якщо її лінія плавно переходитиме в лінію тулуба. При цьому найбільшого ефекту від пози можна досягти, добиваючись, щоб кут її нахилу був близький до 45°.

Пози сидячи використовуються у фотографії не рідше, ніж пози стоячи. Багато хто з них зустрічається в побуті, тому без додаткових зусиль приймаються моделлю при позуванні. Потрібно пам’ятати, що руки або ноги, відставлені під кутом, близьким до 45°, значно покращують сприйняття сидячої фігури. Вигини рук і ніг, що повторюються формою, задають композиції певний ритм, що приносить в знімок додаткову художню цінність. При згинанні різних частин тіла можуть утворитися так звані стрілки, задаючі напрям погляду глядача. Це також слід враховувати при постановці пози. Сидіти можна не лише на звичайному стільці, але і на підлозі, високою або, навпаки, низькій підставці, що вносить певні нюанси до пози і дає додаткові можливості для її конструювання.

Так, наприклад, пози, коли модель сидить прямо на підлозі або на іншій рівній і широкій поверхні, сприймаються як неформальні і передають інтимну, домашню атмосферу. Ноги при низькій посадці часто бувають сильно зігнуті, утворюючи різні варіанти «стрілок».

yvkyvkvy

Позування лежачи використовуються у фотографії набагато рідше, ніж попередні, хоча мають набагато більший потенціал, чим це прийнято рахувати. Найвідоміші вживання пози лежачи – зображення відпочинку, демонстрація фігури і еротичне заманювання глядача. Але за бажання в цій позі можна знайти масу інших можливостей. Коли лежачи на боці модель витягує одну ногу, то зрітельно вона здається довшою. Якщо ноги короткі, краще, щоб зігнута була нижня нога. Рука моделі повторює вигин стегна, красиво підкреслюючи його.

Вперта в стегно і зігнута в лікті рука стає причиною відвернення уваги від витягнутої ноги. Внаслідок цього ефект її візуального подовження декілька втрачається. При підгині верхньої ноги подовження ніг, що здається, виявляється не так сильно із-за зорового розділення витягнутої ноги на частини, але при довгих ногах можна дозволити собі і такий варіант цієї пози.

Поза «на боці з опорою на передпліччя обох рук» схожа на вищеописані пози, але спокійніша і затишніша. Окрім довжини ніг вона дає можливість продемонструвати поперековий прогин, що додає їй додаткову грацію. Якщо одна нога зігнута в коліні, то така поза також фотогенічна незалежно від того, яка нога зігнута – ближня до об’єктиву або така, що знаходиться за нею. А ось перехрещувати їх небажано – ноги при цьому зовні помітно виглядають коротшими. Виняток становлять ті випадки, коли стопа однієї ноги упирається в іншу, утворюючи замкнутий контур. Поза «лежачи на спіне»», коли зігнута в коліні нога підпирає витягнуту, дуже вдала як з точки зору композиції, так і для демонстрації фігури. Як завжди в подібних випадках, кут нахилу витягнутої ноги, близький до 45°, лише прикрасить цю позу.

Позування в русі – найбільш складна частина професії фотомоделі. Воно базується на знанні основних поз і уміння їх виконувати і доповнюється пластикою і красою руху. Деякі пози неможливо утримувати довше за частку секунди, зате фотографії вони дарили рідку динамічність і незвичність композиції. На практиці позування в русі застосовується досить рідко, оскільки представляє певну складність для фотографа і вимагає від нього високого рівня професіоналізму. Але цей спосіб неоценім в тих випадках, коли необхідно зберегти красу стрибка балетної танцівниці, передати потужність ривка спортсмена до перемоги, створити знімок, наповнений експресією руху. При цьому стає можливим зловити абсолютно незвичайні і екстравагантні пози, які навіть натренована людина може утримувати протягом крайній нетривалого часу. Крім того, заставляючи модель виконувати які-небудь дії, легко здолати її первинну скутість і добитися більшої натуральності зйомки.

Swan

Перед початком такого позування модель повинна концентруватися на майбутньому русі. Потрібно в думках розбити його на дрібні етапи, вичленувати найбільш виграшний і виразний момент, щоб потім постаратися зафіксувати його на межі можливостей мускулатури. Затримавши, таким чином, положення тіла в просторі хоч би на долі секунди, ви значно полегшите завдання фотографа. Найпростіший варіант – фотографія моделі, що йде. На відміну від пози з поєднаними щиколотками ніг, на яку вона зовні схожа, така фотографія динамічніша за рахунок одягу, що розвівається при русі. Цікаво можна обіграти в русі довге розвіяне волосся моделі. Наприклад, ними можна змахнути вгору, випрямляючись з нахилу вперед. При цьому волосся, що піднялося вгору, у поєднанні з напівзігнутими колінами додасть позі неймовірну енергетику.

При повороті тепа довкола своєї осі рухом, що закручує, з одночасним присіданням голови, що зметнулися довкола, волосся підкреслить різкість руху. Різко сівши, модель змусила волосся зметнутися вгору і створила образ «дикий» і непокірний. Можна позначити рух повороту торсу моделі, використовуючи шаль або хустку, які доповнять враження від волосся, що розвівається. Це зробить знімок динамічно. Особливо цікавими виходять фотографії спортсменок, що рухаються, при виконанні складних вправ.

Позування – це складне мистецтво, яке доступне не кожному, але експериментуючи і аналізуючи свої фотографії можна добитися успіху.

Автор Олена Снєжних (переклад с російської мови)

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *